Test pojezdů pro posuvné dveře


Zajímá vás, kolik toho ve skutečnosti pojezdy pro zasouvací dveře do pouzdra vydrží? Vy sami byste si to mohlo ověřit až po několika letech jejich používání. Díky speciálnímu simulátoru posuvů jsme byli schopni otestovat kvalitu posuvných dveří.

Při použití zasouvacích dveří do pouzdra se nejedná o kosmetické úpravy interiéru, ale o radikálnější stavební práce. Proto by kvalita veškerých součástí měla být na prvním místě. Na často kladenou otázku, kolik toho pojezdy stavebních pouzder vydrží, se rozhodl najít jasnou odpověď výrobce dveří SAPELI. Principem testu byl neustálý posuv dveří v testovacím zařízení tam a zpět, přičemž počítadlo tyto posuvy zaznamenávalo.

Bylo zjištěno, že pojezdy i stavební pouzdro bez problému obstálo jak při bytové zátěži 200 000 cyklech (jeden cyklus se skládá z otevření a zavření dveřního křídla do pouzdra), tak po absolvování dalších 300 000 cyklů. Taková zátěž už odpovídá dvaceti otevření dveří za den po dobu téměř 60 let. Posuvný systém je proto vhodný i do tak silných provozů jako jsou nemocnice, domovy důchodců, školy či úřady či supermarkety.

„Kolejnice ze slitiny hliníku a vozíčky s kolečky z tvrdého plastu opatřeny kuličkovými ložisky jsou opotřebením téměř nepoznamenané,“ shrnuje výsledky testu Ing. Aleš Ullmann, manažer technického rozvoje společnosti SAPELI, a. s., která zajistila speciální zařízení pro testování posuvných systémů. Ocelové pouzdro ochránilo během celého testování dveře na jedničku. Z toho vyplývá, že pokud využijete tohoto systému otevírání a stavební pouzdro zazdíte do své příčky, poslouží vám bezstarostně dlouhou řádku let.

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše produkty? Napište nám na e-mail jap@japcz.cz nebo zavolejte na telefonní číslo 581 706 011. Také nám můžete poslat nezávaznou poptávku prostřednictvím poptávkového formuláře.

Katalog posuvných systémů, ceník

Podívejte se na aktuální katalog posuvných systémů dveří a jejich doplňků. K dispozici je i ceník stavebních pouzder Standard, Komfort, Unibox a Parallel.

Montáž stavebního pouzdra

Stavební pouzdra pro posuvné dveře seženete v široké síti stavebnin a stavebních firem po celé republice. Prodejce ve většině případů nabízí i montáž. Stavební pouzdro si však můžete namontovat také sami. Dostanete vše, co k tomu potřebujete, včetně přehledného návodu.